Domy kontenerowe

utworzone przez | Sie 2, 2017 |

Domy kontenerowe

Domy z kontenerów

Producent pasywnych domów
Domy z kontenerów stanowią nowoczesną i energooszczędną propozycję dla klientów ceniących szybkość wykonania, wysoką jakość i trwałość obiektu oraz jego nowoczesny design.

To rozwiązanie szybsze i zdecydowanie bardziej komfortowe dla każdego z Państwa!!!

Domy kontenerowe bazujące na ramach kontenerowych, stanowiąca serce i bazę wszystkich oferowanych przez Syrek-Group obiektów znajduje zastosowanie również w tym segmencie budownictwa modułowego.

Przy założeniu, iż nasz obiekt ma powstać w miejscu, gdzie tradycyjne budynki powstać nie mogą
z przyczyn formalnych lub technologicznych, proponowane przez naszą firmę rozwiązanie jest optymalnym.

Domy kontenerowe

Posadowienie obiektu

Posadowienie takiego domku odbywa się za pomocą podnośnika HDS lub dźwigu przy domkach większych.Inwestor wcześniej przygotowuje posadowienie, które najczęściej stanowią tzw. stopy fundamentowe (podpory punktowe).Operacja trwa zaledwie kilka chwil i obiekt znajduje się na pozycji! Pozostają do wykonania ostatnie prace wykończeniowe, podłączane są media zewnętrzne i można się wprowadzać do swojego przytulnego domku natychmiast.Kontener mieszkalny jest wyposażony w instalację elektryczną – kompletną oraz instalację wod-kan (opcja) i stanowi komfortowy obiekt całoroczny.Domki ogólnego i nieograniczonego przeznaczenia, oparte na konstrukcji ramy kontenerowej, wytrzymałe, estetyczne, z możliwością przenoszenia w inne miejsce.

Domy z kontenerów – wymiary modułów

Aktualnie największa, zastosowana przez nas rama kontenerowa miała długość 9,6 m i szerokość 3m.

Wysokość wnętrza obiektu uzyskaliśmy na poziomie 3m (po wykończeniu podłóg i sufitów).

Oznacza to, iż technologia budowy w oparciu o zastosowanie jako konstrukcji obiektu stalowych ram kontenerowych daje szerokie możliwości dla realizacji najbardziej wyszukanych
i skomplikowanych obiektów.

Zaprezentowany na zdjęciu obiekt dodatkowo komplikowało zawieszone nad częścią parterową piętro, stanowiące duże wyzwanie dla naszych technologów i konstruktorów.

Dzięki zastosowaniu specjalnych, dodatkowych elementów konstrukcyjnych obiekt powstał
i aktualnie jest eksploatowany jako dom kontenerowy.

Stanowi to jedynie argument na potwierdzenie tezy, iż budownictwo modułowe jest znakomitą alternatywą dla Inwestorów, znacznie prostszą i szybszą do zrealizowania niż tradycyjne obiektu murowane.

Niewątpliwą zaletą jest system produkcji obiektu zupełnie poza terenem lokalizacji docelowej – gotowe, wypełnione ścianami i przeszkleniami, wyposażone w ścianki działowe i instalacje ramy kontenerowe, przewożone są w całości na miejsce montażu całego budynku i po posadowieniu (przygotowuje je Inwestor wcześniej) są montowane i uszczelniane.

Wykończenia

Po zakończeniu montażu obiekt podlega jedynie pracom wykończeniowym typu montaż elewacji, wykonanie ścianek działowych przebiegających poprzez łączenia modułów, wykończenie podłóg (panele, gres itp.)…

Domy Kontenerowe to idealne rozwiązanie dla osób które marzą o swoich własnych czterech kątach

Oferowane obiekty oparte są na stalowej konstrukcji kontenera, co decyduje o ich nieprzeciętnej wytrzymałości oraz daje nieograniczone możliwości konstrukcyjne w zakresie projektowania bryły przyszłego domu.

Domy kontenerowe

Domy z kontenerów: jak budujemy?

Klient może decydować zarówno o układzie poszczególnych pomieszczeń jak i rozmieszczeniu okien, drzwi, ilości kondygnacji (max 3) oraz docelowej powierzchni całkowitej takiego domu.

Biorąc pod uwagę fakt, iż to właśńie klient będzie użytkownikiem docelowym domu, nasi wykwalifikowani pracownicy wnikliwie analizują jego potrzeby, aby w maksymalnym zakresie dostosować projekt do wymagań i oczekiwań inwestora oraz obowiązujących standardów i przepisów budowlano-prawnych.

Dodatkowym atutem jest krótki czas realizacji oraz minimum formalności koniecznych do posadowienia budynku w miejscu docelowej lokalizacji (tylko zgłoszenie).

Czym się różni od tradycyjnego budownictwa?

Taki obiekt powstanie o wiele szybciej niż dom tradycyjny, co za tym idzie: w krótszym czasie będzie trzeba zgromadzić środki na jego realizację (sprawdź: dom kontenerowy cena w kontakcie z nami). Tradycyjny budynek często buduje się kilka sezonów stąd koszty rozkładają się na dłuższy czas. Jeśli stanowi to przeszkodę dla inwestora, można zdecydować się na realizację „na raty”, poprzez dostawienie za pewien czas kolejnych kilku modułów. Nie wiąże się to z kłopotliwym remontem, nieporządkiem i zamieszaniem jakie ma miejsce przy remoncie tradycyjnym.

Stwórzmy projekt razem

Nasze najnowsze kontenery (projekty+zdjęcia) w mediach społecznościowych:

 

 

Syrek-Group
30-399 Kraków, ul. Petrażyckiego 30

nip:679-314-21-22
regon: 366429366

 

 

 

biuro@syrek.com.pl

warszawa@syrek.com.pl

krakow@syrek.com.pl

 

 

Łukasz Syrek
(+48) 535-149-141