Nowoczesne kontenery pawilony biurowe producent

Kontenery gastronomiczne

utworzone przez | Maj 31, 2017 |

Kontenery gastronomiczne

Kontenery gastronomiczne

Producent nowoczesnych kontenerów gastronomicznych
Producent nowoczesnych kontenerów biurowych o podwyższonym standardzie dla małych i dużych firm, zainteresowanych uruchomieniem profesjonalnego biura w krótkim czasie – za niewielkie pieniądze i przy minimum formalności…

Kontenery gastronomiczne

Propozycja skierowana jest do Klientów poszukujących rozwiązania problemu lokalowego pod inwestycję związaną z gastronomią.
Wykonujemy na zamówienie gotowe kontenery, przystosowane do prowadzenia tego typu działalności, spełniające wymogi Sanepidu i posiadające odpowiednie certyfikaty.

Są to obiekty całoroczne przeznaczone dla osób posiadających lokalizację pod inwestycję a chcących rozpocząć działalność gospodarczą.:

 • w krótkim czasie,
 • przy niewielkich nakładach finansowych,
 • przy minimum formalności.

Ukończony kontener gastronomiczny przewozimy w określone miejsce i stawiamy w przygotowanym wcześniej miejscu.

 

Kontenery gastronomiczne

Wiele możliwości i konstrukcje spełniające normy

Nasze kontenery gastronomiczne mogą posiadać zróżnicowane elewacje. Wybór i inwestycja muszą jednak być poprzedzone wizytą w Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Nasz lokal powinien spełniać szereg norm i wymogów, niezbędnych dla bezpieczeństwa naszego i naszej klienteli. Wymogi są precyzowane na podstawie tego, jakie funkcje będzie spełniał obiekt oraz jakie czynności będą wewnątrz wykonywane. Inne warunki będzie musiał spełniać lokal, w którym będą serwowane jedynie napoje czy podgrzewane półprodukty, a inne restauracja, w której potrawy przygotowywane są na bazie surowców. Ściany wewnątrz powinny być pokryte materiałem z atestami, ściana musi spełniać wymogi pod względem kontaktu z żywnością i powinna być łatwo zmywalna. To może być tylko część wymogów, które musimy spełnić.

Ograniczeniom podlega nie tylko elewacja wewnętrzna – mogą pojawić się też wytyczne co do elewacji zewnętrznej, wysokości w środku obiektu czy też wyposażenia sanitarnego. Wszystkie te elementy muszą zostać uzgodnione inaczej może się okazać, że nasza działalność bardzo szybko się zakończy.

Dzięki temu, że kontenery gastronomiczne dają nam duże możliwości aranżacji, każdy z tych wymogów zostanie spełniony, czego nie można powiedzieć o gotowych lokalach, które niekoniecznie są przystosowane do tego typu działalności. Moduł kontenerowy daje możliwość dostosowania wielkości powierzchni, poprzez modyfikację poszczególnych wymiarów.

Kwestie formalne i rozpoczynanie działalności

kontener gastronomiczny, kontenery i pawilony nowe.

Kontenery gastronomiczne

Najpierw należy wybrać lokal lub obiekt gastronomiczny, następnie zgłosić się z projektem do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej lub do rzeczoznawcy ds. sanitarno-higienicznych w celu uzyskania opinii.

Należy dokładnie opisać zakres działania, który może być uzależniony od możliwości lokalowych.

Firma MB-Solution jest gotowa pomóc każdemu inwestorowi w przygotowaniu takiego prostego projektu naszych kontenerów gastronomicznych, który będzie można później przedstawić.

Po jego zaopiniowaniu można przystąpić do prac budowlanych lub adaptacyjnych.

Po skończeniu prac należy zgłosić wniosek o zatwierdzenie zakładu i wpis do rejestru do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Powinno odbyć się to na 14 dni przed uruchomieniem działalności gospodarczej. Następnie lokal zostanie odebrany przez przedstawicieli stacji sanitarno-epidemiologicznej, a podczas takiej kontroli należy przedstawić kilka dokumentów, w tym:

 • umowę najmu lub akt własności,
 • KRS albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji,
 • numery NIP oraz REGON,
 • sprawozdanie z kontroli jakości wody,
 • umowę na wywożenie odpadów,
 • protokół dotyczący sprawności wentylacji.

Dużą rolę odgrywa ten ostatni dokument, bowiem sprawna wentylacja to gwarancja niewydzielania uciążliwych zapachów oraz ograniczenia hałasu do minimum. W przypadku kontenera gastronomicznego dostosowuje się technologię przegród dla osiągnięcia zadowalających parametrów.

Kontroli podlegają również pomieszczenia, w przypadku których sprawdza się funkcjonalność, ilość pomieszczeń, ich wyposażenie oraz podłączenie punktów wodnych do sieci wodno-kanalizacyjnej.

Cała procedura różni się jednak w zależności od powierzchni omawianego obiektu. Z modułów kontenerowych możemy zrealizować dowolnej wielkości obiekt – im będzie on większy, tym bardziej będą różniły się wymogi.

Kontenery gastronomiczne

Podsumowując, kontener gastronomiczny posiada wiele zalet:

 • krótki czas realizacji i łatwe posadowienie,
 • nowoczesna bryła oraz dowolność w aranżacji wnętrza i wyboru elewacji,
 • brak obowiązku starania się o pozwolenie na budowę,
 • możliwość przenoszenia konstrukcji w inne miejsca,
 • możliwość całorocznego użytkowania,
 • rozpoczęcie działalności od razu po posadowieniu,
 • wysoka jakość wykonania i atrakcyjna cena.

To znakomity, szybki i tani sposób na błyskawiczne uruchomienie działalności gospodarczej związanej z prowadzeniem restauracji fast-food, pubu, baru itp.

Stwórzmy projekt razem

Śledź nas w mediach społecznościowych

Syrek-Group S.C.
30-399 Kraków, ul. Petrażyckiego 30
03-876 Warszawa, ul. Matuszewska 20

nip:679-314-21-22
regon: 366429366

 

biuro@syrek.com.pl
warszawa@syrek.com.pl
krakow@syrek.com.pl

 

 

Łukasz Syrek
(+48) 535-149-141